неділя, 22 грудня 2024 р.

з Днем Зимового Сонцестояння!

 

І БУДЕ З КОЖНИМ ДНЕМ СВІТЛІШЕ!

Найдовша ніч року закінчилася 21 грудня в День народження Нового сонця і нових нас. Сонцестояння відбулося об 11.19 за київським часом. Сонце в цей день зійшло о 07.56, а зайде о 15:56.
   Сьогодні - день зимового сонцестояння, найкоротший день, найдовша ніч. Але відсьогодні все змінюватиметься. Сонця буде більше, день світовий буде довший. 
Зимове Сонцестояння або Сонцеворот — це час, коли в Північній півкулі планети настає найкоротший день після найдовшої ночі у році. Це відбувається внаслідок того, що півкуля максимально відхиляється від Сонця і отримує найменше світла. Щороку, з 21 по 23 на планеті настає астрономічна зима. І хоча вона тільки почалась, проте день почне збільшуватися по хвилинах, набирати силу й ставати довшим, поки не досягне максимального значення влітку.
Сонцестоянням це явище назвали тому, що протягом трьох днів здається, наче Сонце стоїть на місці — його видимий шлях небом майже не змінюється.
Зимове Сонцестояння найчастіше відбувається 21 або 22 грудня, але іноді ця дата зсувається через високосний рік. Щоправда, відбувається це вкрай рідко. Наприклад, це явище буде 20 грудня аж у 2080 році, а 23 грудня — у 2303-му.
Світловий день триватиме 8 годин (за Києвом), відповідно, найдовша ніч була 16 годин.
Зимове Сонцестояння – магія дня, наповненого найпотужнішим зарядом енергії – астрономічний Новий Рік! І тому ще в давнину люди знали про це явище та надавали йому великого значення.
Більшість народів вважають цей проміжок часу — символом початку нового життя, відродження, повороту до нового. При чому, не тільки у людей, але й у всієї природи.
У слов'ян дата зимового Сонцестояння, або як вони його називали, Сонцевороту, була днем народження Коляди — бога зимового сонця. Він боровся зі злим духом Карачуном, який хотів вкрасти сонце, але йому це не вдавалося — день прибував, і природа, світло й тепло відроджувалися.
Стародавні слов'яни з цієї нагоди розпалювали велике багаття, як символ Сонця, водили хороводи, ходили подвір'ями та співали колядки з побажаннями здоров'я і добробуту, а натомість отримували солодощі й випічку. Господині накривали святковий стіл, усі обмінювалися подарунками. Показово, що з переходом Православної церкви України з юліанського на новоюліанський календар православні віряни починають колядувати 24 грудня: відтоді сонце, яке "стояло на місці", починає рухатися, а сам день — збільшуватися.
ПРИКМЕТИ НА ЗИМОВЕ СОНЦЕСТОЯННЯ:
☀️ День видався холодний і вітряний — зима буде з морозом та снігом;
☀️ Похмура погода стоїть — весна буде ранньою, а якщо ясно — зима затягнеться надовго;
☀️ Погода спокійна — така буде ще два тижні;
☀️ Іній на деревах — урожай цього року буде багатий.
☀️ Також на зимовий сонцеворот можна визначити, якою буде погода на Новий рік: сонячно — 31 грудня буде морозним, а якщо похмуро — чекайте відлигу.
Нове Сонце зійшло — і це символічний перехід від темряви до Світла, але за остаточну Перемогу над мороком йде жорстока боротьба, яка буде довгою й тяжкою...
Сонце єднає Світ!
Але, щоб саме Світ змінився навколо нас, ми самі повинні змінитися — і це найголовніше!
Хай наші непохитні прагнення, найсміливіші бажання й великі сподівання задумані в цей відмінний та енергетично сильний день Сонцестояння неодмінно справдяться, а рішучі дії приведуть до досягнення головної мети!
Любов і добро примножуються! Не забуваймо допомагати тим, хто цього вкрай потребує! Повсякчас підтримуймо наших Воїнів — вони в нестерпних умовах фронту. У їхніх руках Доля України, вони її Серце й Надія.
Попри все — радіймо кожному новому дню, це найцінніший дар.

Друзі! Переможного Життя, Божої благодаті, здоров'я, стійкої Віри в себе і свій рід, душевної Сили й Наснаги!


Немає коментарів:

Дописати коментар

8-А завдання для опрацювання на 21.02

  № Предмет Завдання для опрацювання 1. Всесвітня історія Тема уроку: Кримське ханство. https://www.youtube.com/watch?v=bTet-t0FBPI&t=11...