Сьогодні 1 квітня,
а це означає, що, окрім дня сміху, всі причетні до «цариці наук» святкують День математика.
Ніхто точно не знає про причини вибору саме цієї дати для відзначення Дня математика, немає інформації й про ініціатора цього свята. Але ці дрібні негаразди анітрохи не бентежать математиків, людей, які вирішили присвятити своє життя «цариці наук».
Це неофіційне свято – хороший привід згадати про найвидатніші математичні відкриття людства, про видатних вчених, які залишили помітний слід в історії математичної науки.
Вітаю всіх причетних зі святом і бажаю нових математичних звершень!!!9 фактів про математику, які ви не знали
Математика – цариця наук! Деякі люди сперечаються з цим твердженням, але все-таки числами дійсно можна пояснити якщо не все на світі, то дуже багато.
Математика багатогранна, математика дивує…
2 і 5 – єдині прості числа в математиці, які закінчуються на 2 і 5 відповідно.
Математики підрахували, що існує 177 147 способів зав'язати краватку. Залишається тільки здогадуватися, перевіряли вони це дослідним шляхом або за допомогою обчислень.
У групі з 23-х чоловіків і більше, ймовірність, що у двох співпаде день народження, перевищує 50%. А в групі від 60 осіб така ймовірність становить близько 99%.
Нуль – єдине в математиці число, яке не можна написати римськими цифрами.
Знак рівності ) вперше застосував британський математик Роберт Рекорд в 1557 році.
Число 18 – єдине, крім нуля, сума цифр якого у два рази менша нього самого.
Сума чисел від 1 до 100 становить 5050.
Чарльз Доджсон – маловідомий британський математик, присвятив значну частину свого життя вивченню логіки. Проте, він прославився під іншим ім'ям – Льюїс Керролл, автор "Аліси в країні чудес".
Американець Джордж Данциг, бувши студентом, запізнився на заняття і помилково прийняв записані на дошці рівняння, як домашнє завдання. Насилу майбутній вчений з ними впорався. Як з'ясувалося пізніше, це були дві «нерозв'язані» проблеми в статистиці, над вирішенням яких вчені билися багато років.
Немає коментарів:
Дописати коментар