четвер, 14 березня 2024 р.

Це загадкове число Пі

 

      В цифровому вираженні число "Пі" починається як 3,141592... 

                  і має нескінченну математичну тривалість.




         Сьогодні, 14 березня, у всьому світі відзначають неофіційне свято любителів математики в честь математичної константи - числа Пі. Число Пі - математична стала, яка дорівнює відношенню довжини кола до її діаметра. Позначається буквою грецького алфавіту «π».

        Свято придумав у 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3/14 -  збігається з першими розрядами числа π.

     А  ви  знали?

      - Дата свята збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків – Альберта Ейнштейна, а також з датою смерті у 2018 році відомого фізика сучасності Стівена Хокінга.  

 


 

    - У цей день на честь числа читають хвалебні промови, говорять про йогороль у житті людства, печуть та їдять пі-ріг ("Pi-pie" - англ.) із зображенням грецької літери π або з першими цифрами самого числа, п'ють напої та грають в ігри, що починаються на "π", вирішують математичні головоломки і загадки.

 - Значення числа «Пі» відіграє важливу роль при будівництві. Тому його намагалися отримати ще в доісторичні часи. Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.

   - Мнемоністи намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення пішло понад 10 років.

     Сумчанин Артем Гарін, який встановив три рекорди України із запам’ятовування числа Пі, входить у десятку найвідоміших мнемонистів світу. Він безпомилково назвав напам'ять... 23 тисячі цифр після коми числа Пі. Максимальний час, який він витратив на згадування числа, становив всього 5 секунд. Мабуть, це єдиний українець, якого ніхто не запитує: "Невже ти забув?"

    - У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.

    - Про це число у 1998 році зняв фільм культовий режисер Даррен Аранофськи.

    - Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою. Так як нот 7, а цифр 10, тому музиканту довелося «залізти» в сусідню октаву. Послухаємо цю чарівну мелодію

      https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=wM-x3pUcdeo&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.unian.ua%2F&feature=emb_logo

   - Традиційно цього дня випікаються торти круглої форми, а також пироги та інші кондитерські вироби. Проходять конкурси на ідеальне кругле творіння. Одним з головних критеріїв для участі у конкурсі є розміщення числа «Пі» у центрі свого шедевра.











Немає коментарів:

Дописати коментар

8-А завдання для опрацювання на 22.11

  № Предмет Завдання для опрацювання 1. Всесвітня історія Розділ 3. Держави Західної Європи в XVI-XVII ст. Тема уроку:Становлення абсолютно...