Неробоча батарейка може забруднити приблизно 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води. Токсичні метали з батарейок викликають серйозні захворювання у людей і тварин, й, звісно, згубно впливають на екосистеми.
Забруднення ґрунту й води, пожежі на сміттєзвалищах та проблеми зі здоров’ям, спричинені неробочими батарейками, ведуть до економічних збитків, як витрати на очищення забруднених територій, відновлення полігонів та лікування хворих людей.
Також, потрапляючи у ґрунт, речовини з батарейок поступово псують його структуру й деактивують корисні мікроорганізми. Це забруднює великі площі ґрунтових вод й сільськогосподарських угідь. Ось чому не можна викидати батарейки.
Батарейки містять цінні матеріали, як літій, нікель, кобальт й інші. Якщо їх не утилізувати належним чином, ці матеріали втрачаються, що додатково веде до виснаження природних ресурсів.
Температура батарейок на сміттєзвалищах може раптово підвищитись до кількох сотень градусів, що веде до токсичних викидів.
Тож викидати батарейки разом зі звичайним сміттям — це екологічно безглузде рішення й небезпечно для здоров’я. Краще такі відходи збирати в окремі контейнери для небезпечних відходів, щоб подальша утилізація батарейки була за правилами.
Корисно не лише знати, як утилізувати батарейки, але і що з ними відбувається далі. Сам процес перероблення батарейок багатоетапний і захопливий. Спочатку батарейки збирають і сортують за типом. Різні типи батарейок містять різні хімічні речовини, тому їх потрібно переробляти по-різному.
Далі відсортовані батарейки подрібнюють на дрібні частинки, щоб полегшити вилучення цінних матеріалів. Подрібнені батарейки проходять через різні процеси сепарації, щоб видобути залізо, нікель, кобальт, літій, свинець, пластик та інші компоненти.
Подальша переробка батарейок — це хімічна обробка. Сполуки свинцю, кадмію, ртуті розчиняють у кислотах та осаджують у вигляді нешкідливих солей. Метали електричним струмом або відновниками відокремлюють від розчину у вигляді чистих металевих відходів.
Пластмаси й інші полімерні матеріали переробляють або утилізують термічно — спалюють для отримання енергії. Речовини, що не піддаються переробленню, ущільнюють й захоронюють у спеціальних сховищах.
Вилучені елементи живлення переробляють і використовують для виробництва нових продуктів. Наприклад, метали — для нових батарейок, а пластик — для інших пластикових виробів.
Тож уся шкідлива хімія батарейок перетворюється на корисні речовини або нешкідливі відходи.
В Україні існує мережа пунктів збору використаних батарейок, де можна здавати їх для перероблення. Це магазини, супермаркети чи спеціалізовані пункти приймання.
Використані батарейки ви можете принести до Барабойської гімназії і ми переправимо їх на подальшу утилізацію! Давайте разом робити добрі справи!
Немає коментарів:
Дописати коментар